KTJ2010-11-09_2

KTJ2010-11-09_2

Új hozzászólásSzerző: jzoltan » 2010.11.09. 00:00

274/2010. (11. 09.) sz. önkormányzati határozat

Alsónémedi Nagyközség Önkormányzatának Képviselő-testülete úgy döntött, hogy a Településfejlesztési, Környezetvédelmi és Mezőgazdasági Bizottság 65 és 67/2010. (11. 02.) sz. határozati javaslatait együtt tárgyalja.

Határidő: azonnal.
Felelős: Vincze József polgármester.



Vincze József polgármester térképet vetít ki az előterjesztésben foglalt, 1/1990. (I. 5.) sz. tanácsrendeletben kijelölt természetvédelmi területekről, melyeket egyenként „pásztáznak” végig.

Józan Sándor közben kiemeli, hogy a 0209-es hrsz-ú területeket muszáj védeni.

Dr. György Balázs is közben jelzi, melyek azok a területek, amik nincsenek sraffozva, de ex-lege terület, láp és gyep.

Zsin Géza is jelez, hogy a „Laposoknál”, ami nem erdősült be, azok a területek hol vannak.

Vincze József a területek „körbejárása” után elmondja, hogy ezek a területek az 1/1990. (I. 5.) sz. tanácsrendelet alapján lettek védetté nyilvánítva és jelenleg is fennáll a védettségük.
Tájékoztatja a jelenlévőket, hogy az ülés elején e témakörhöz részletes előterjesztést kaptak. – Nagyvonalakban ismerteti a kiosztott anyagban foglaltakat.
Úgy gondolja, ezek a területek nem olyan helyen vannak, hogy sóderbánya veszélye állna fenn, kivéve a déli területen a Zsoké útnál lévő terület. Szerinte felesleges 60 kisparcellára – Kenderföldeken – bejegyeztetni a védettséget, mert a rendelet alapján amúgy is védettek és sokba kerülne a bejegyzés.
A HÉSZ módosításig legyen feldolgozva a területek védettségének témaköre, melyek fontosak. Fontosabbnak tartja a Rádai, Ványi területeken védett területek kialakítását a sóderbánya törekvések megakadályozása miatt.

Bálint Sándor egyetért a javaslattal, mert a Településfejlesztési, Környezetvédelmi és Mezőgazdasági Bizottság ülésén sem javasolta meggondolatlan döntés meghozatalát. Ez a Képviselő-testületnek és a közösségnek is a megelégedettségére szolgál.
A sóderkutatást az Önkormányzat megakadályozhatja, ezzel együtt főleg megoldható lenne. A HÉSZ módosítás, az Egyesület, az Igazgatóság, a szakhatóságok általi előkészítés után a HÉSZ-be vegyék bele a területek védettségét.

Némedi Rezső szerint új területeket is le kellene védeni és javasolja, hogy még az új HÉSZ előtt legyen meg a védetté nyilvánításuk.
Elmondja, hogy szeptember 10-én elfogadott a Képviselő-testület egy olyan határozatot, hogy megújítják a védettséget. Történt-e ez ügyben előrelépés, ha nem, mi történt ebben az ügyben?

Rozgonyi Erik címzetes főjegyző tájékoztatja, hogy az Egyesület és a Képviselő úr is tudja, a végrehajtásban az előző Képviselő-testület nem tudott már dönteni, viszont ez a Képviselő-testület az első ülésén napirendre tűzte a témakört. A Képviselő-testület döntésének megfelelően változik a koncepció. A legújabb döntés most lesz, azt fogják végrehajtani.

Juhász Zoltán arról érdeklődik, hogy a kezelési tervet ki és mikor fogja elkészíteni? Úgy tudja, hogy előbb kell elkészülnie, mint a HÉSZ módosításának.

Vincze József emlékezteti, hogy Némedi Rezső képviselő elindult már egy vonalon az ügyben. Ha a környezetvédelmi referens nem tudja elkészíteni a tervet, akkor el kell készíttetni.

Némedi Rezső arról érdeklődik, hogy a ’90-es rendeletnek nem készült-e kezelési terve?
A Duna-Ipoly Nemzeti Park dolgozóinak vállalkozása 290.000,- Ft +ÁFA összegért készítené el a tervet.

Rozgonyi Erik elmondja, hogy a Megyei Önkormányzatot megkérdezték, amikor a védettség kérdésköre felmerült, de nem nagyon tudtak információkat adni. Most megerősíttetik írásban, hogy valóban nincs kezelési tervük.

Juhász Zoltán végső határidő meghatározását javasolja a kezelési terv elkészítését illetően.

Bálint Sándor javasolja, hogy a következő vagy a rákövetkező bizottsági ülésre legyen konkrét ajánlat a kezelési terv elkészítésére, mennyi az időigénye stb., a HÉSZ módosítás is előkészítő fázisban van.

Zsin Géza elmondja, hogy a mozaik tervek kezelője a Duna-Ipoly Nemzeti Park, ezért ők akarják a kezelési tervet elkészíteni. Nem gondolná, hogy a 20 éves terv egyben átvehető lenne, ha mégis van. A terv elkészítését április körül lehet indítani.

Rozgonyi Erik úgy gondolja, hogy a HÉSZ stb. előkészítői is adjanak ajánlatot a természetvédelmi területek kezelési tervére, ill. szerinte Tőlük lehet javaslatot kérni az új területek bevonására is.

Zsin Géza szerint ez sokkal drágább lenne. Azt javasolja, hogy a Duna-Ipoly Nemzeti Park Igazgatósággal vegyék fel a kapcsolatot – azzal, akivel Rezső beszélt – és az ajánlott szakemberrel készíttessék el, akinek erre jogosítványa is van.

Némedi Rezső tájékoztatja, hogy bárki készíti is el a kezelési tervet, az zsűrizi, akit neki ajánlottak az elkészítésre. A zsűrizésnek is van díja, de ha ők készítik el – Musicz László –, akkor ez a pénz megspórolható.
A rádai területen védett területek megtalálása után kellene elkészíttetni a tervet vagy a környezetvédelmi referenssel vagy a Duna-Ipoly Nemzeti Park Igazgatóság dolgozóinak vállalkozásával.

Vincze József javasolja, hogy a következő bizottsági ülésen alakuljon egy bizottság a Településfejlesztési, Környezetvédelmi és Mezőgazdasági Bizottság tagjaiból, vizsgálják meg a plusz területek bevonásának lehetőségét is.

Némedi Rezső szerint a szakértők is kellenének, akik javasolják, érdemes-e a területeket védeni.

Juhász Zoltán határidők meghatározását javasolná, pl. február 28-ig eldönteni ki készítse a tervet, aki március 01-ig kezdje el a munkát.

Józan Sándor jelzi, hogy Bugyin is vannak némedieknek területei, mely kapcsán volt kezdeményezés közigazgatási határ módosítására, csereterülettel. Van olyan is, akinek egy területen belül két hrsz-a van, azaz a föld Bugyihoz és Némedihez is tartozik.
Bugyin terjeszkednek a sóderbányákkal, ott is kellene területet levédeni, hogy ott is tudjunk valamennyire akadályozni.

Vincze József összefoglalja az eddig elhangzottakat (a tanácsrendeletben védett területekkel most nem foglalkoznak, ajánlatot kérjenek be a kezelési terv elkészítésére, következő Településfejlesztési, Környezetvédelmi és Mezőgazdasági Bizottság ülésén kerüljön felállításra a védett területek kidolgozására egy bizottság).

Zsin Géza úgy gondolja, hogy a Rókás vízállás, 30-as csatorna levédése esetén megoldódna a probléma.

Némedi Rezső úgy tudja, hogy a hosszú ványi területek vége szolgalmi joggal terhelt 80 %-ban.

Kozma Miklós tájékoztatja, nincsenek terhelve.

Vincze József úgy emlékszik, 5 km2-es területre volt kérés, de megbukott, viszont vannak ismét kérések.

Zsin Géza javaslattal élne, mely szerinte a bányanyitások ellen „sakklépés” lenne. 1968-ban próbafúrások voltak, hévíz tört fel azon a területen, de eldugózták. Az Önkormányzat szerezhetne róla információkat és ha olyan minőségű víz van, akkor nemzetgazdasági szinten lehetne foglalkozni vele, überelné az egész dolgot.

Vincze József kérné ebben a segítségét.
A vitát lezárja, és Némedi Erikának adja meg a szót.

Némedi Erika tájékoztatja a jelenlévőket, hogy az 1/1990-es tanácsrendelettel kapcsolatban egyeztetett. A Pest Megyei Levéltárban lehet a térkép és esetlegesen a kezelési terv is.

Vincze József továbbra is kéri a segítséget.
A jelenlévő vendégeknek adja meg a szót. Mivel kérdés, hozzászólás nem érkezik, összefoglalja a határozati javaslatot.

Juhász Zoltán határidőt is mindenképpen javasol a vállalkozó kiválasztására, a kezdésre, befejezésre.

Vincze József szerint csak a kezdésre tudnak határidőt meghatározni.

Juhász Zoltán szerint a szerződéskötésbe kell a munka megkezdése, mert csúszhatnak egy évet.

Dr. György Balázs tavaszi kezdést és év végi befejezést javasol, úgy kell az ajánlatot kérni.

Rozgonyi Erik szerint a következő Településfejlesztési, Környezetvédelmi és Mezőgazdasági bizottsági ülésre kérnének ajánlatokat.

Vincze József kéri az összefoglalt határozati javaslat elfogadását.


Alsónémedi Nagyközség Önkormányzatának Képviselő-testülete 9 igen szavazás alapján az alábbi határozatot hozta:

275/2010. (11. 09.) sz. önkormányzati határozat

Alsónémedi Nagyközség Önkormányzatának Képviselő-testülete – a Településfejlesztési, Környezetvédelmi és Mezőgazdasági Bizottság 66/2010. (11. 02.) sz. határozati javaslatára tárgyalva – felhatalmazza a Polgármestert, hogy a Képviselő-testület soron következő ülésére kérjen árajánlatot a Duna-Ipoly Nemzeti Park Igazgatóságtól az 1/1990. (I. 5.) sz. tanácsrendeletben említett hrsz-ok vonatkozásában kezelési terv készítésére úgy, hogy a kezelési terv 2011. évben készüljön el. Az ajánlatkérés egyben terjedjen ki szakértői közreműködésükre további területek helyi védetté nyilvánítása ügyében az ezen feladatra a Településfejlesztési, Környezetvédelmi és Mezőgazdasági Bizottság következő ülésén létrehozandó munkacsoport keretein belül.

Határidő: a Településfejlesztési, Környezetvédelmi és Mezőgazdasági Bizottság soron következő ülése.
Felelős: Vincze József polgármester az ajánlatkérésre, Bálint Sándor a Településfejlesztési, Környezetvédelmi és Mezőgazdasági Bizottság elnöke a munkacsoport létrehozására.



Vincze József tájékoztatja a jelenlévőket, hogy a 65 és 67/2010. (11. 02.) sz. határozati javaslatokhoz új javaslat (a kettő összevonása) került kiosztásra.

Bálint Sándor tájékoztatja a jelenlévőket, azért lett a két határozat összevonva, hogy megfelelően ütemezhető legyen, megfelelő sorrendben történjenek a munkafolyamatok.

Vincze József polgármester felolvassa a kiosztott határozati javaslatot.

Dr. György Balázs arról érdeklődik, hogy egy évbe belefér?

Rozgonyi Erik szerint elméletileg igen, a gyakorlatban meglátják, hogy milyen mód, szakhatósági vélemények stb. lesznek.

Dr. György Balázs elmondja, hogy az agglomerációs tervet augusztusban véleményezték, a Hivatalban megtalálható.

Némedi Rezső arról érdeklődik, van-e határidő, ill. tudnak-e szabni? Ha a területeket védik, a határidőket is harmonizálni kell, azaz a védett területek már kerüljenek bele a HÉSZ-be.

Rozgonyi Erik elmondja, hogy a tervezők az egyeztetési folyamatok lezárásához tudnak határidőket mondani, vállalni.

Juhász Zoltán arról érdeklődik, van-e realitása annak, hogy jövőre az új HÉSZ életbe lépjen?

Rozgonyi Erik tájékoztatja, van, de majd meglátják.

Némedi Erika áttekintette a környezetvédelmi programot, hulladékgazdálkodási tervet is és rengeteg hiba van benne, a kezelési tervre sincs utalás. Mindezek előtt javasolja ezeket a dolgokat is felülvizsgálni.

Vincze József megköszöni az észrevételt és – Juhász Zoltán kérésére – ismét felolvassa a határozati javaslatot, melyet kér elfogadni.


Alsónémedi Nagyközség Önkormányzatának Képviselő-testülete 9 igen szavazás alapján az alábbi határozatot hozta:

276/2010. (11. 09.) sz. önkormányzati határozat

Alsónémedi Nagyközség Önkormányzat Képviselő-testülete – a Településfejlesztési, Környezetvédelmi és Mezőgazdasági Bizottság 65/2010. (11.02.) és 67/2010.(11.02.) számú határozati javaslatait is figyelembevéve – szükségesnek tartja a Településfejlesztési Koncepció, a Településszerkezeti Terv, valamint a Helyi Építési Szabályzat teljeskörű felülvizsgálatát, mely kapcsán
a felülvizsgálathoz és a szükséges módosítások kidolgozásához az Önkormányzat 2011. évi költségvetésében biztosítja a szükséges forrást,
a munka elvégzéséhez felhatalmazza a Polgármestert legalább 3 árajánlat bekérésére,
felkéri a Településfejlesztési, Környezetvédelmi és Mezőgazdasági Bizottságot a beérkezett ajánlatok véleményezésére.

Határidő: a Képviselő-testület soron következő ülése.
Felelős: Vincze József polgármester.


Napirend 5.) Igazgatási szünet elrendelése.


Vincze József polgármester felkéri Rozgonyi Erik címzetes főjegyzőt a rendelet-tervezet ismertetésére.

Rozgonyi Erik tájékoztatja a jelenlévőket, hogy a rendelet-tervezet kiküldésre került. Az anyakönyvvezetők ügyeletet tartanak telefonon, haláleset kapcsán bejönnek ügyet intézni. – Ismerteti az előterjesztést.

Vincze József kéri a rendelet elfogadását.


Alsónémedi Nagyközség Önkormányzatának Képviselő-testülete 9 igen szavazás alapján az alábbi rendeletet alkotta:

Alsónémedi nagyközség Önkormányzatának Képviselő-testület
megalkotta 21/2010. (XI. 22.) sz. rendeletét az igazgatási szünet elrendeléséről.



Napirend 6.)A Polgármester beszámolója az előző üléseken (október 18. és 21.) hozott határozatok végrehajtásáról és az ülések között tett fontosabb intézkedéseiről.


Vincze József tájékoztatja a jelenlévőket, hogy rövid írásos anyag kerül kiküldésre a napirendhez.
Elmondja, hogy sok napon különböző ülések voltak, pl. kistérségi, Zöld Híd, polgári védelem, DAKÖV Kft-vel egyeztetés stb., mely jelentős energiát kötött le. Az érdemi munkához tulajdonképpen most tud majd hozzáfogni.

Dr. György Balázs az Ócsán történt problémákról való tárgyalásról érdeklődik.

Vincze József tájékoztatja, pl. a KMB-s iroda megnyitásáról, melyre korábban ígéretet kapott a két település. Nem történt meg, az Országos Kapitányságra megyünk majd tárgyalni. Felmerült továbbá az iparterületekkel kapcsolatos egyeztetés, a közlekedés, későbbi magasabb szintű együttműködés.

Dr. György Balázs megköszöni a tájékoztatást.

Bálint Sándor a Zöld Híd-ról érdeklődik.

Vincze József tájékoztatja, hogy az a szemétbánya rekultivációja kapcsán meglévő társulás.

Bálint Sándor a DAKÖV Kft-vel való megbeszélésről is érdeklődik.

Vincze József tájékoztatja, hogy az Ügyvezető kért tőle időpontot, tájékoztatást adott a DAKÖV Kft. helyzetéről, együttműködést ajánlott fel.
A K&H Bank részéről történt a megkeresés, akik az önkormányzati számlát is kezelik, felmérték az igényeinket (kölcsön, befektetés).

Dr. György Balázs megkérdezi, hogy a sporttelep bővítése nem merült fel a DAKÖV megbeszélésen?

Vincze József tájékoztatja, hogy 3 métert lehetne elvenni. Ha tovább kerítik a pályát, akkor le lehetne a területből annyit választani, de most nem aktuális.
Mivel további kérdés nem érkezett, kéri a beszámoló elfogadását.


Alsónémedi Nagyközség Önkormányzatának Képviselő-testülete 8 igen, 1 tartózkodó szavazás alapján az alábbi határozatot hozta:

277/2010. (11. 09.) sz. önkormányzati határozat

Alsónémedi Nagyközség Önkormányzat Képviselő-testülete – szóbeli kiegészítéssel együtt – elfogadta a Polgármester beszámolóját az előző üléseken hozott határozatok végrehajtásáról és az ülések között tett fontosabb intézkedéseiről.

Határidő: azonnal.
Felelős: Vincze József polgármester.



Napirend 7.) Egyebek.


– Beszámoló a templom körüli tér díszburkolásával kapcsolatos munkálatokról,


Vincze József ismerteti a munkákkal, pályázattal kapcsolatos előzményeket.
A tervet a Speciálterv Kft. készítette, ami alapján a templom körüli burkolás jóvá lett hagyatva. – Rozgonyi Erik elmondja, hogy a Nemzeti Közlekedési Hatóság hagyta jóvá. – A közbeszerzés győztesével a szerződéskötés megtörtént és elkezdődtek a munkák.
Az egyház és a Hivatal részéről is felmerült, hogy 15 cm-rel fentebb van az út a lábazatnál. A beruházás le lett állítva és belépett a Kulturális Örökségvédelmi Hivatal az eljárásba, akivel a Közlekedési Hatóság nem egyeztetett, nem kérte ki a véleményüket. Így az engedély semmis.
Most van áttervezés alatt a burkolás, az egyház vezetőségével felvették a kapcsolatot és az új terv engedélyezése velük, ill. az Örökségvédelmi Hivatal jóváhagyásával fog történni. Kb. 5-6 milliós beruházás történt eddig. Közigazgatási jogkörben okozott kár miatt az engedélyező hatóságot lehet perelni emiatt. Ebben az évben nem biztos, hogy a munkák befejeződnek.
Az anyagokat el kell szállítani tárolásra és járhatóvá kell tenni a templom környékét.
A helyi felelősség is vizsgálat tárgyát képezi – az övé is, de nem gondolja, hogy felelőssége lenne. Úgy gondolja, hogy rosszul megcsinálni nagyobb bűn lenne, mint nem megcsinálni, ezért döntött személy szerint úgy, hogy a Hivatal állásfoglalása előtt leállíttatja a munkát.

Juhász Zoltán szerint minimum kettős a probléma, a Örökségvédelmi Hivatal kihagyása és a kiviteli terv.

Vincze József elmondja, hogy az építési engedély kiadása előtt egyeztetni kellett volna a műemlékvédelemmel.
A Speciálterv készítette a tervet, de nincs beillesztve a műemléki környezetbe. Egyeztetési kötelezettsége az engedélyt kiadó hatóságnak van.

Rozgonyi Erik címzetes főjegyző elmondja, esetlegesen vélelmezhető, hogy nem kap építési engedélyt a terv, ha sor kerül az egyeztetésre.

Némedi Rezső megkérdezi, a tervező, amikor kijött, nem tűnt fel, hogy 18 cm-rel fentebb van az út, mint a templomkert?

Vincze József megjegyzi, az Önkormányzat részéről, aki elfogadta a tervet annak sem tűnt fel, aláírták.
Kért már jogi állásfoglalást. „Nyereséggel” biztosan nem jönnek ki a dologból.

Zsin Géza szerint a tervező nevét jól jegyezzék meg.

Józan Sándor arról érdeklődik, mennyibe kerül az egész, az új terv stb.? Az Önkormányzat részéről ki írta alá?

Rozgonyi Erik tájékoztatja, hogy szakmai teljesítés igazolás történt, Brabanti József igazolta.

Józan Sándor szerint tudni kellene Brabanti Józsefnek, a műemlékvédelem kint volt máskor is. Dr. György Balázsnak is talán fel kellett volna hívnia a figyelmet, igaz nem tudni, hogy mennyire folyt bele a dolgokba.
Az egyházat is be kellett volna vonni a tervezésnél, jobban ki kellett volna dolgozni. A Viacolornál is rusztikus követ kellett volna venni – főleg, hogy nyertek 90 %-os támogatást – nem pedig primitív követ.

Dr. György Balázs szerint igaza van Némedi Rezsőnek, Ő is meglepődött. Paraszti ésszel lehet gondolkodni. Fel sem merült benne ilyen dolog.
Azt is elmondja a kőre vonatkozóan, hogy az 50 millió forintba bele kellett férniük.
Az Örökségvédelmi Hivatal kihagyása nagy probléma, de levelet találtak, amiben felhívták a figyelmüket, hogy el kell menni hozzájuk. A szint vélhetően kiderült volna. Csak a teljesítést igazolják, nem minőséget.

Némedi Erika a Jegyzőtől kérdezi, minden építkezésnél van műszaki ellenőr, itt ki?

Rozgonyi Erik tájékoztatja, a műszaki ellenőrzés most folyik, Brabanti József végzi.

Némedi Erika az államigazgatási jogkörben okozott kár perétől függetlenül a munka folytatásáról érdeklődik.

Vincze József elmondja, amikor megkapják a határozatot, akkor visszabontják az elkezdett munkát, utána új határozat lesz. Az egyházzal egyeztettek a közös költségviselésről, hogy a templom előtt formában lesz kirakva a kő, a járdáig pedig rusztikus kővel. Körbe a Magyari, Templom utca parkolói antracit kővel kerülnek burkolásra.
A pályázat kiírójához is kéréssel fordultak.

Rozgonyi Erik jelzi, új terv készül és kérték a pályázat kiíróját, hogy járuljanak hozzá a tervek és a határidők módosításához.

Némedi Erika arról érdeklődik, hogy Úrnapra – körmenet – elkészül-e?

Vincze József bízik benne, hogy márciusban elkezdhetik a munkát és 10-15 nap alatt elkészül. A betonozástól, azaz az időjárástól függ.

Némedi Rezső arról érdeklődik, hogy az építkezést ki állította le?

Vincze József polgármester tájékoztatja Ő, de az építési naplóba nem írhat, így Ő utasította Brabanti Józsefet a leállításra.

Juhász Zoltán Brabanti József jogviszonyáról érdeklődik.

Rozgonyi Erik tájékoztatja, alkalmazott, köztisztviselői jogviszonyban látja el ezt a munkát.

Pekker Imre plébános úr elmondja, hogy nekik a legkellemetlenebb a helyzet. Bukdácsolni kell, kerékpárral is nehéz a bejárás. Hivatali helyiséget is érint és szinte megközelíthetetlen. Gyerekek is járnak templomba, közösségi házba, balesetveszélyes, a padka kiemelkedik.
Csodálkozik, hogy a tervet jóváhagyták és nem nézték meg, hogy a plébániakert már most is lentebb van az útnál. A Magyari utcában is aszfaltozáskor megemelték az utat, odafolyik a plébániára a víz. Komoly pénzbe került a plébánia felújítása, padka megemelése, de az épület ott maradt.

Vincze József kéri, hogy a Plébános úr tolmácsolja bocsánatkérésüket a hívek felé és megpróbálják mielőbb járhatóvá tenni az utat. A problémák egyeztetése mielőbb megoldódik és reméli, elkészülte után a templom és környéke éke, dísze lehet a falunak.

Némedi Erika a csapadékvíz elvezetési tervről érdeklődik. A vízelvezetés önkormányzati feladat, tervnek lennie kell.

Vincze József tájékoztatja, ebben a tervben volt csapadékvíz elvezetés az egész beruházáshoz. A parókiára van rávezetve az összes tervben a víz. Tulajdonképpen a terv önmagában jó, csak a környezetet nem vették figyelembe.

Némedi Rezső arról érdeklődik, hogy előzetes megbeszélés volt-e a tervezővel, pl. ne a parókiára folyjon a víz?

Dr. György Balázs tájékoztatja, kétszer is, Brabanti József részéről.

Kiss István Viktor arról érdeklődik, feljegyzés készült-e?

Vincze József azt tudja, hogy felhívták a figyelmet a műemlékvédelemmel való egyeztetésre.

Bálint Sándor szerint most látni mennyi bürokráciába ütköznek, felelősöket keresnek...

Vincze József jelzi, először a problémákat kell megoldani, utána lehet felelősöket keresni.

Dimitrov Péter elmondja, hiányosság volt a szakhatóság részéről és az építkezés elkezdésekor.
Az építkezéskor tudnia kellett az Önkormányzatnak, hogy nincs a műemlékvédelemmel egyeztetve.

Juhász Zoltán jelzi, hogy az építési engedély indoklási részébe szokták beleírni ezeket, feltűnt volna, hogy nincs benne.

Rozgonyi Erik elmondja, elvi lehetőség, hogy benne van.

Vincze József elmondja, „hibáztam” mondta Krizsán professzor úr, aki az engedélyt kiadta.
Úgy gondolja, ha építési engedélyt kap – Juhász Zoltán felé szegezve –, nem néz utána mi van benne.


Dimitrov Péter jelzi, ez helyben fáj – sokba kerül –, tudni kell.
Valaki hibázott, több millió forintot jelent. A Képviselő-testület vizsgálja ki, hogy ki a felelős.

Juhász Zoltán szerint, ha valakinek műemléke van, akkor körültekintőnek kell lennie, megnézni az építési engedélyt. Különös figyelemmel kellett volna lenni.

Dr. György Balázs úgy tudja, a kivitelezőnek jeleznie kellett volna, hogy a szintekkel baj van, amikor azt látta és nem is kellett volna nekifognia.

Józan Sándor szerint előtte kellett volna odafigyelni a dolgokra (példaként azt említi, ha elüt egy gyalogost, nem utána figyel oda a körülményekre).

Vincze József javasolja bizottság létrehozását, vizsgálják ki, ki a felelős, jobbat nem tud.

Némedi Rezső jelzi, hogy a kivitelezőnek építési végzettsége van, a műszaki ellenőrnek pedig ellenőrzési.

Józan Krisztián úgy gondolja, az építési naplót is meg kell nézni, jelezték-e.

Vincze József tájékoztatja, hogy a kivitelezésnél minden a terv alapján készült.

Némedi Rezső szerint hibák halmozása volt, egy felelőst nehéz lenne megtalálni. Ezzel a csapattal, tervező, kivitelező, műszaki ellenőr, kívánnak-e tovább dolgozni?

Dimitrov Péter szerint legkevésbé a kivitelező hibás, nonszensz volt megemlíteni.

Dr. György Balázs kikéri magának, hogy nonszensz….

Vincze József polgármester kéri, a sértegetésektől tartózkodjanak.

Földesi Gábor is dolgozott építőiparban és kivitelezőként javította ki a tervező hibáját. Ha a kivitelező észrevesz valamit, jeleznie kell.

Némedi Erika is elmondja, hogy balesetveszély van a templom körül, ha leesik az ónos eső stb., javasolja, hogy az Önkormányzat hozzáértő műszakisával rámpa, kapaszkodó mielőbb épüljön. Jobban oda kell ezekre figyelni.

Vincze József tájékoztatja, hogy munkaterület, most nem tudnak ott semmit sem csinálni.
Megkérdezi a Képviselő-testületet, kívánnak-e vizsgáló bizottságot felállítani?


Alsónémedi Nagyközség Önkormányzatának Képviselő-testülete 9 igen szavazás alapján az alábbi határozatot hozta:

278/2010. (11. 09.) sz. önkormányzati határozat

Alsónémedi Nagyközség Önkormányzat Képviselő-testülete úgy döntött, hogy vizsgálóbizottságot hoz létre a Katolikus templom körüli útburkolással kapcsolatban felmerült problémák ügyében a felelősség kiderítésére, egyben kéri a bizottság elnökét a szükséges vizsgálatok mielőbbi lefolytatására.

Határidő: azonnal.
Felelős: Vincze József polgármester, illetve a bizottság elnöke.



Vincze József megkéri Józan Sándor alpolgármestert, tegyen javaslatot a bizottsági tagok személyére.

Józan Sándor Némedi Rezsőt, Józan Krisztiánt és Bálint Sándort javasolja.

Vincze József polgármester megkérdezi, elfogadják-e a megbízatást?

A jelöltek elfogadják megbízatásukat, ha megválasztják Őket.

Vincze József felteszi a bizottsági tagok személyére a határozati javaslatot.


Alsónémedi Nagyközség Önkormányzatának Képviselő-testülete 6 igen, 3 tartózkodó szavazás alapján az alábbi határozatot hozta:

279/2010. (11. 09.) sz. önkormányzati határozat

Alsónémedi Nagyközség Önkormányzat Képviselő-testülete a 278/2010. (11. 09.) sz. határozattal létrehozott bizottság tagjainak Bálint Sándor, Józan Krisztián és Némedi Rezső képviselőket választja.

Határidő: azonnal.
Felelős: Vincze József polgármester.



Vincze József a bizottsági elnök személyére is Józan Sándortól vár javaslatot.

Józan Sándor javasolja elnöknek Józan Krisztián személyét, aki kapcsolatban van az építkezésekkel.

Vincze József polgármester – miután Józan Krisztián elvállalta a jelölést – felteszi szavazásra az elnök személyét.


Alsónémedi Nagyközség Önkormányzatának Képviselő-testülete 8 igen, 1 tartózkodó szavazás alapján az alábbi határozatot hozta:

280/2010. (11. 09.) sz. önkormányzati határozat

Alsónémedi Nagyközség Önkormányzat Képviselő-testülete a 278/2010. (11. 09.) sz. határozattal létrehozott bizottság elnökének Józan Krisztiánt választja.

Határidő: azonnal.
Felelős: Vincze József polgármester.



Vincze József a napirendi pontot lezárja és ismételten kéri Pekker atyát, hogy tolmácsolja elnézésüket az egyház és a hívek felé.

Pekker Imre elmondja, belátják, amit be kell látni és köszöni az eddigieket. Az akadályokat próbálják megoldani.



– Felhatalmazás bányászati kutatási engedély bíróság előtti megtámadására.


Vincze József polgármester felkéri Rozgonyi Erik címzetes főjegyzőt az előterjesztésre.

Rozgonyi Erik tájékoztatja a jelenlévőket, hogy a rövid előterjesztés kiküldésre került.
Egy ponton biztos támadható a határozat, az 1/1990-es tanácsrendelet alapján egy ingatlan tulajdoni lapján szerepel a védett terület jelölés és érintett a kutatási engedélyben az ingatlan.
Ma kezdte el összeállítani a keresetlevelet. Semmis is, mert nem tartalmaz sok szakhatósági kikötést. Megváltoztatják a hrsz-okat, szakhatósági állásfoglalásokat kihagytak.

Vincze József tájékoztatja a jelenlévőket, hogy a Jegyző úr a keresetet előkészíti és beadják a keresetlevelet, majd szükség szerint szakjogász segítségével vesznek részt az eljárásban.
Kéri a kiküldött határozati javaslat elfogadását.

Alsónémedi Nagyközség Önkormányzatának Képviselő-testülete 8 igen szavazás alapján az alábbi határozatot hozta:

281/2010. (11. 09.) sz. önkormányzati határozat

Alsónémedi Nagyközség Önkormányzatának Képviselő-testülete felhatalmazza Vincze József polgármestert arra vonatkozóan, keresetet nyújtson be a Pest Megyei Bírósághoz a Magyar Bányászati és Föltani Hivatal 802/6/2010. sz. határozata ellen.

Felelős: Vincze József polgármester.
Határidő: a kereset benyújtására nyitva álló határidő.



Vincze József tájékoztatja a jelenlévőket, hogy a Képviselő-testület december 14-én 17 órakor tartja soron következő ülését és kéri a bizottsági elnököket, hogy az ütemterv szerint tartsák meg üléseiket.
Mivel további kérdés, hozzászólás nem érkezett, az ülést 20 óra 30 perckor bezárja.



kmf.





Vincze József Rozgonyi Erik
polgármester címzetes főjegyző





Győrvári István Lászlóné
jegyzőkönyvvezető
jzoltan
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2010.08.18. 18:25
Tartózkodási hely: Alsónémedi

Vissza: Jegyzőkönyvek 2010



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég

cron