1956 – A szovjet csapatok megszállják Magyarországot, Nagy Imre a jugoszláv követségre menekül, Mindszenty bíboros az amerikai nagykövetségre, a Parlamentben Bibó István marad egyedül, ő képviseli a Magyar kormány jogfolytonosságát. Elhangzik Kádár felhívása az ungvári rádióból, Nagy Imre rádiószózata a nemzethez, Bibó István kiáltványa a néphez, Bibó István üzenetet küld Dwight D. Eisenhower amerikai elnöknek az amerikai nagykövetségen keresztül, a szovjetek utasítására az ungvári rádión keresztül bejelentik a Magyar Forradalmi Munkás-Paraszt Kormány megalakulását Kádár János, Münnich Ferenc és Marosán György vezetésével. melynek elnöki tisztségét Kádár János tölti be
1981 – Magyarország felvételét kéri a Nemzetközi Valutaalapba (IMF) és a Nemzetközi Újjáépítési és Fejlesztési Bankba (Világbank)
1991 – Elfogadják a később alkotmányellenesnek bizonyuló ún. Zétényi–Takács-féle igazságtételi törvényjavaslatot, amely bizonyos esetekben visszamenőleges hatállyal megszünteti néhány súlyos bűncselekmény elévülését. A Fidesz és az MSZP képviselői a törvény ellen szavaznak, az SZDSZ képviselőinek többsége tartózkodik.
(forrás: wikipédia)


 

 

Menj el, menj szegény magyar, a kétség partjára, 
Tekints az ingadozó reménység pólcára, 
S te, aki tűztűl, vastúl nem tudsz megborzadni, 
Borzadj, mikor a vég-sors hideg jelt fog adni. 
Vezettessed magadat szem-bekötve, vakon, 
Elfajult testvéridtől csinált áll-útakon, 
Kik őseink hamvait rútúl megtapodták, 
Arany szabadságunkat aranyon eladták. 
Menj, add egy olyan kézbe, szabadságod fékit, 
Mely egyszer úgy betöltse a balsors mértékit, 
Hogy megérezd, amit még sokan nem éreznek: 
A szabadság s a rabság, miben különböznek!