movie75 document98 business62 business62 paper101 documents15  breakfast13 jarokelo transport305 1 archery6  network73  navigation9 question28  file148   info24

KEZDŐLAP CIVIL KONTROLL DIALÓGUSOK KÉRDÉSEK A JEGYZŐHÖZ Monológ az anonim közérdekű adatigénylők klubjábann

Monológ az anonim közérdekű adatigénylők klubjában

Én vagyok. Egy majdnem anonim közérdekű adatigénylő. (Taps)

De hogy én magam lennék, abban nem vagyok teljesen biztos, mivel a személyi számon nincs a homlokomra tetoválva, a születésem pillanatára pedig határozottan nem emlékszem.

 

A köldökzsinór elvágása előtt a bőröm alá sem ültetettek RFID chipet, mert akkor az még nem is volt kitalálva.

Hogy nyilatkozhatnám írásban minden kétséget kizáróan, hogy én én vagyok?

Akár el is cserélhettek a kórházban. Akkor még kézzel írták a csukló cetliket.

Mi van ha diszgráfiás volt a nővér és én valójában Gipsz Jakab vagyok?

Vagy rácsúszott és képtelen volt lejönni valami tudatmódosítóról a gyógyszeres szekrényben?

Mondjuk Valiumra, Mi van ivott is rá?

Az UFO-k is elvihettek.

Az is lehet, hogy valaki más született újra bennem.

Én pedig tök máshol vagyok egy párhuzamos univerzumban.

Esetleg én nem is létezem, mert jómagam valaki más vagyok.

Bárki is vagyok imádok közérdekű adatkéréseket küldeni.

Szinte már nem is tudok nem küldeni.

Minden reggel az első gondolatom, hogy ma ugyan mit is kérjek ki.

Nincs is annál jobb érzés, mint tudni hogy valaki nekem dolgozik. Tök ingyen.

Lehetek biztos abban, hogy nekem dolgoznak, amikor nem is teljesen biztos hogy az igénylő én vagyok?

Az is lehet, hogy én kérem, de valaki más kapja meg, mert akkorra már valaki más leszek.

A sejtek is folyton cserélődnek, persze, hogy nem lehetek ugyanaz az én a küldő, mint az én kapó mert közben már kicsit más vagyok.

Még a végén megtéveszteném a hivatalt!

Akárhogy is van, közérdekű adatigénylést küldeni jó.

Milyen jó érzés számolni a napokat, hogy mennyi van még hátra...közben küldeni egy újat, hogy legyen utánpótlás.

Arra is kell figyelni, hogy az ember időben bírósághoz forduljon, mert ha nem akkor fújhatja!

Ez néha annyira elvonja figyelmemet, hogy még arról is megfeledkezem, hogy az életemet valójában a szennyvízkezelő pályázat meghiúsítására tettem fel.

Mindig ez van amikor elaprózza magát az ember.

Elveszik a részletekben.

Hol is tartottam?

(Feszült, kényelmetlen csend)

Már egy napja nem küldtem közérdekű adatigénylést. (Taps)

Nehéz kibírni.

Nagyon nagy a csábítás.

Az ember olyan dolgokat tudhat meg, amit a hírmondóból egyébként nem.

Vagy amiket a tiszta forrás sem terjeszt.

Ha elég sok papír összejön kitapétázom a szobámat, úgy mindig minden szem előtt lesz.

Csak az zavar nagyon, hogy nem vagyok teljesen biztos abban, hogy ezeket én kapom meg.

Az is lehet, hogy valaki más.

Hogy nyilatkozzam írásban, hogy én én vagyok?

Megvan! Ujjlenyomat!!

Akkor mindegy, hogy én valaki más vagyok az ujjlenyomat a tuti.

Esetleg egy irisz szkennelés. Még jobb!

Nem! Dns, az a nyerő!

Álljunk csak meg egy szóra!

Ennek semmi értelme!

Az anonim adatigénylésben éppen az a szép, hogy névtelen.

A biztonság kedvéért azért odaírom, hogy valójában a kérő én vagyok, nehogy még a végén valaki más kapja meg, amit én kértem ki!

De semmi több, különben itthagyom a terápíás csoportot!

 

A fentiket én írtam. Talán, de nem biztos.

Nem tudom a képernyőt aláírni így nem lehetek biztos benne.

Tudom, hogy skandallum, de egy fia közjegyző de még két árva tanú sincs itt.

Úgyhogy egyáltalán nem biztos.

 

 


 

 

feladó Dr. Percze Tünde Ezt a címet a spamrobotok ellen védjük. Engedélyezze a Javascript használatát, hogy megtekinthesse.
címzett Civil Kapocs < Ezt a címet a spamrobotok ellen védjük. Engedélyezze a Javascript használatát, hogy megtekinthesse. >
dátum 2011. augusztus 25. 16:52
tárgy RE: Közérdekű adatigénylés 2011. 08. 24.

 

Juhász Zoltán részére

 

Tisztelt Uram!

 

Miután Ön alsónémedi lakos, így személyi nyilvántartásunkban szerepel, tehát nekem nem az Ön  személyes adataira van szükségem, mert azokhoz van hozzáférésem és jogosultságom, miután hivatalunk „kezeli” az Ön adatait.

Ön által hivatkozott jogszabályhely nem érinti a Ket rendelkezéseit és a PTK vonatkozó rendelkezéseit, melyek egyrészt a közigazgatási eljárás megindításának eseteit  (kérelemre és hivatalból), valamint a kérelem és  irat, okirat fogalmát, alaki és tartalmi elvárásait rögzítik.

Elektronikus ügyintézés pedig akkor váltja ki ugyanazt a joghatást, mint a papír alap, amennyiben azt elektronikus aláírással ellátva, ügyfélkapun keresztül küldik.

A kézjeggyel ellátott kérelmére azért van szükségem, mert ez támasztja alá azt a tényt, hogy a rendszeres és nagymennyiségű, hivatalunkra munkaterhet jelentő adatszolgáltatási kérelmek mögött valós személy áll és ez a személy  Ön.

Kérem nyilatkozza le írásban nevének, lakcímének megadásával és  aláírással ellátva , hogy a megadott  e-mail címről érkezett adatszolgáltatási kérelmek mögött Ön áll és azt, hogy az elektronikus formában kért adatokat erre a címre kéri kézbesíteni.

Amennyiben ezt a nyilatkozatot megteszi, úgy a továbbiakban – az Ön által fenti nyilatkozatban megadott  e-mail – címről tudjuk fogadni a kérelmét és erre továbbítjuk.

Az előzmények közt valamennyi megkeresés e-mailban érkezett, egyetlen beadvány sincs  hitelesítve.

A közérdekű adatokhoz való jog mellett ott áll a legalább ennyire fontos másik alkotmányos  alapelv: a személyes adatok védelme és a rendeltetésszerű joggyakorlás követelménye is.

Meggyőződésem, hogy akkor járok el körültekintően és jogszerűen, ha az adatszolgáltatás kapcsán hitelt érdemlő módon tisztázni kívánom, hogy ki részére szolgáltatunk  adatokat, információkat.

Tisztelttel kérem és ismételten várom a kért beadványt.

 

Alsónémedi, 2011. augusztus 25.

 

 

 

Dr. Percze Tünde jegyző

 


 

 

feladó Civil Kapocs Ezt a címet a spamrobotok ellen védjük. Engedélyezze a Javascript használatát, hogy megtekinthesse.

címzett "Dr. Percze Tünde" < Ezt a címet a spamrobotok ellen védjük. Engedélyezze a Javascript használatát, hogy megtekinthesse. >

dátum 2011. augusztus 25. 20:30

tárgy Re: Közérdekű adatigénylés 2011. 08. 24.

 

Tisztelt Címzetes Főjegyző Asszony!

 

 

Gyors válaszát nagyon köszönöm!

Az utóbbi néhány hónapban valóban kértem és kaptam is közérdekű adatokat. Arra azért felhívnám a figyelmét, hogy több esetben is - a hivatal kérésére - az elektronikus adatszolgáltatás helyett felajánlott  személyes betekintés lehetőségével éltem, mivel akkor sem volt, ahogy most sem  célom a hivatal  humán erőforrás kapacitásának értelmetlen fecsérlése, bár úgy érzem ezt a hivatal ennek próbálja beállítani.

Gondolom nem kell bizonygatnom, hogy  - amennyiben az lenne a célom, de határozottan nem az  -  rendelkezem megfelelő számú rokonnal, baráttal, ismerőssel, támogatóval ahhoz, hogy akár több évre elegendő közérdekű adatigényléssel terheljem a hivatalt még úgy is, ha hitelesített módon minden állampolgár csak egy-egy közérdekű adatigénylést küldene.

Azért, hogy Ön is tisztában legyen a motivációmmal elég, ha a 2010-es helyhatósági választás kampánya során megfogalmazott ígéretemet idézem szó szerint:

"A helyi Fidesz szervezet felkérésére indulok a helyhatósági választáson. A választási eredményektől függetlenül legfontosabb küldetésemnek fogom tekinteni - nem csak a választásig - a falu és a leendő testület közötti társadalmi párbeszéd megteremtését. A közügyek érdekessé, hozzáférhetővé, közérthetővé tételét a polgárok számára. A törvényes, átlátható döntéshozatal, gazdálkodás megvalósítását, esetleg kikényszerítését. A törvényes, de nem etikus ügyletekkel szemben a nyilvánosság erejével való fellépést."

A fentiekhez pedig tartani fogom magam és nem csak azért, mert akkor leírtam. A közérdekű adatszolgáltatás az adatigénylésben szereplő módon történő teljesítését az Ön belátására bízom!

Mást momentán úgysem tehetetek, üdvözlettel:

 

 

Juhász Zoltán, de lehetnék akár egy anonim közérdekű adatigénylő is.